Subotnji rezultati

David Colturi and Rachelle Simpson hit the water
Rezultati prvog dana takmičenja

U subotu je održana preliminarna runda skokova za muškarce, kao i prve dvije runde za žene.

Kod muškaraca najbolji skok je izveo Rus Artem Silchenko, osvojivši 108,30 bodova za svoj leteći salto naprijed u prigibu. Slijede ga Meksikanac Jonathan Paredes (102,60) na drugom i poljski džoker takmičar Kris Kolanus na trećem mjestu. Gary Hunt je na četvrtom mjestu i u nedjelju ima priliku za povratak na vrh pobjedničkog podija, nakon solidnog prvog skoka (96,90).

Italijanski džoker takmičar Alessandro De Rose bio je presretan što nastupa prem domaćom publikom: „Bio je to najbolji osjećaj u mom životu, jer sam i ja sa juga Italije. Publika je bila jako vatrena, što mi je stvorilo i mali pritisak, ali taj pritisak mi je dao snagu. Radujem se finalu, gdje ću dati sve od sebe."

U konkurencijii žena, u vodstvu je Rachelle Simpson nakon dva prelijepa skoka koja su joj donijela ukupno 155,60 bodova. Cesilie Carlton (150,15) i Ginger Leigh Huber (150,00) ne zaostaju mnogo, što znači da Amerikanke zauzimaju prva tri mjesta prije finalne runde skokova u nedjelju.

Rachelle je bila odlično raspoložena: „Osjećam se zaista sjajno. Imati prednost od pet bodova je jako ugodna pozicija. Cesilie i ja imamo isti koeficijent težine za sutrašnje skokove, tako da bi takmičenje trebalo biti dobro."

U nedjelju se, po svemu sudeći, može očekivati uzbudljivo takmičenje na liticama Polignano a Marea. Mučkarci počinju dvobojima jedan-na-jedan, a očekuje nas krunisanje pobjednice Svjetskog prvenstva za žene.

Gledajte takmičenje uživo ovdje na redbullcliffdiving.com od 15h.